Παρασκευή 15 Μαΐου 2009

f.c.Kardistan Vs Σελεσάν

"Πεταμένοι βαθμοί..."

Μεγάλη ευκαιρία να πετύχει την τρίτη συνεχόμενη νίκη της, έχασε η f.c.kardistan μας καθώς αν και προηγήθηκε δύο φορές στα τελευταία λεπτά, δέχτηκε ισάριθμες φορές την ισοφάριση με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 6-6.
Η ομάδα μας παρατάχθηκε με Jose κάτω από τα γκολπόστ, Billy στα αριστερά, Κώστα κεντρικά, Mula στα δεξιά και Angelo στην κορυφή της επίθεσης.
Στο πρώτο ημίχρονο, αν και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ καταφέραμε να προηγηθούμε με 3-1 παίζοντας έξυπνα και κλείνοντας όλους τους διαδρόμους προς την εστία μας. Στο δεύτερο ημίχρονο καταλυτικό ρόλο έπαιξε η κούραση και οι δυο πολύ καλές ευκαιρίες να τελειώσουμε το παιχνίδι όταν έπρεπε. Τα γκολ σημείωσαν οι Angelo(3),Mula(1), Billy(1) και Κώστας(1).

Mvp μετά από ψηφοφορία αναδείχθηκε ο Κώστας.