Παρασκευή 23 Ιανουαρίου 2009

f.c.Kardistan Vs Φοιτητές (2ος γύρος)

"Μέταλλο νικητή..."

Ο τίτλος τα λέει όλα. Η f.c.kardistan δείχνει σε κάθε παιχνίδι γιατί δίκαια βρίσκεται στην πρώτη θέση. Αυτή την αγωνιστική αντίπαλος ήταν οι Φοιτητές, οι οποίοι αν και βρέθηκαν να προηγούνται νωρίς νωρίς με 2-0, βρέθηκαν στο τέλος στην πλευρά των ηττημένων. Μετά το αρχικό μούδιασμα, η ομάδα άρχισε να ρολάρει και να ξεδιπλώνει όλες τις αρετές της καταφέρνοντας να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενη με 5-2. Σε αυτό το διάστημα, ο Angelo σημείωσε 2 τέρματα (ειδικά το ένα ήταν φανταστικό) όπως και ο Mula. Το άλλο γκολ σημείωσε ο Τζουάνας με αριστερό πλασέ. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε κλασικά κάποια νεκρά διαστήματα, αλλά σε γενικές γραμμές πετύχαμε μια εύκολη και δίκαιη νίκη με τελικό σκορ 7-4. Παράλληλα, είχαμε και επίδειξη υψηλής τεχνικής σε κάποια σημεία της αναμέτρησης από την ομάδα μας. Τα άλλα δύο τέρματα σημειώσανε οι Τζουάνας και Διονύσης. Να σημειωθεί ότι επανεμφανίστηκε κάτω από τα γκολπόστ ο Γιώργος με καλή απόδοση μετά το πρώτο τέρμα στο οποίο είχε ευθύνη (από πολύ πλάγια θέση δέχτηκε το γκολ).

Άλλος ένας αγώνας και η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ολοκληρώνεται.