Παρασκευή 27 Φεβρουαρίου 2009

f.c.Kardistan Vs Fast Fooders

"Με το δεξί..."

Η f.c.Kardistan πριν προλάβει καλά καλά να γεμίσει τις μπαταρίες της για τις επόμενες υποχρεώσεις, κλήθηκε να αντιμετωπίσει στην πρεμιέρα του καλοκαιρινού πρωταθλήματος τη νεανική και ταλαντούχα ομάδα των Fast Fooders.
Η σύνθεση της ομάδας στο πρώτο παιχνίδι (αμιγώς καρδιτσιώτικη με εξάίρεση τον Στράτο): Jose κάτω από τα γκολπόστ, Στράτος στα δεξιά (ντεμπούτο με καλή εμφάνιση και γκολ),Mula λίμπερο, Billy στα αριστερά (2 γκολ),Angelo στην κορυφή της επίθεσης (4 γκολ - τα δύο με σουτ βολίδες από πλάγια θέση).
Το ημίχρονο μας βρήκε μπροστά στο σκορ με 3-1 (αν και η αντίπαλη ομάδα ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ) και στο δεύτερο ημίχρονο αν και είχαμε κλασικά κάποια νεκρά διαστήματα, καταφέραμε να πάρουμε μια σημαντική νίκη και να ξεκινήσουμε θετικά το νέο πρωτάθλημα. Τελικό αποτέλεσμα 7-5.