Παρασκευή 17 Σεπτεμβρίου 2010

f.c.Kardistan Vs 199

"Νύχτες πρεμιέρας..."

Μαζί με τις κινηματογραφικές νύχτες πρεμιέρας που ξεκίνησαν μια μέρα πριν (την Τετάρτη), είχαμε και το εναρκτήριο επίσημο παιχνίδι για την f.c.kardistan. Πρώτος αντίπαλος για τη σεζόν 2010-2011, οι τιμημένοι πυροσβέστες του 199.Όπως κάθε πρεμιέρα, έτσι και φέτος, η σύνθεση της ομάδας καταρτίστηκε με κάποιες δυσκολίες, καθώς κάποιοι παίχτες (Angelo, Κώστας, Costarello) είχαν ανειλημμένες υποχρεώσεις. Στους συνήθεις υπόπτους Γιώργο (gk), Τζουάνα, Bill και Mula, προστέθηκε ένας παλιός γνώριμος, ο αμυντικογενής και βέρος καρδιτσιώτης Tcitc. Στην κορυφή της επίθεσης έπαιξε ο Bill, στην άμυνα σταθερό ρόλο είχε ο Tcitc, ο Τζουάνας ήταν κοντά στην άμυνα και μπροστά από τους δύο, ο Mula.
Το ματς ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια, με τον Mula να βομβαρδίζει με το αριστερό πόδι και τον Τζουάνα να αναλαμβάνει δράση στη συνέχεια σκοράροντας δύο τέρματα. Κλασικά, μετά επακολούθησε κοιλιά στην απόδοσή μας, δίνοντας το δικαίωμα στους "199" να μειώσουν σε 3-2. Ευτυχώς, με τη λήξη του ημιχρόνου η διαφορά επανήλθε σε επίπεδα ασφαλείας με την f.c.kardistan να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 5-2. Από την επανάληψη θα κρατήσουμε τα υπερβολικά (αλλά δικαιολογημένα) μπινελίκια του Γιώργου προς τον Bill και τις πολύ καλές ενέργειες του Tcitc. Τελικό σκορ νίκη με 9-4 και σκόρερς τους Τζουάνα(5), Bill(2) και Mula(2).

Mvp μετά από ψηφοφορία αναδείχθηκε ο - από άλλο πλανήτη - Τζουάνας, ο οποίος έκανε "παπάδες".