Παρασκευή 12 Δεκεμβρίου 2008

f.c.Kardistan Vs Ρέθυμνο (2ος γύρος)

“ Αι-Βασίληδες! ”

Δύσκολη αγωνιστική για την f.c.Kardistan αυτή που πέρασε, όχι τόσο στον αγωνιστικό τομέα, αλλά στον οργανωτικό! Μετά από χίλιες δυο δυσκολίες ο αγώνας διεξήχθη στις 21.00 αντί για μια ώρα αργότερα όπως είχε οριστεί αρχικά. Με αρκετά νέα πρόσωπα στη σύνθεση, Ζώης στο κέντρο της άμυνας, μια και ο Mula είναι στα ξένα! Ο “ράμπo” Bill στην κορυφή της επίθεσης (μιας και έχει είκοσι μέρες άδεια), ο Billy και ο Κώστας στις πτέρυγες, και τερματοφύλακας ο ένας και αναντικατάστατος Γιώργος. Μια πεντάδα γεμάτη ερωτηματικά, όχι για την ποδοσφαιρική αξία των παιχτών αλλά για το πώς θα συμπεριφερθούν σαν ομάδα. Όλος περιέργως το παιχνίδι κυλάει στα μέτρα της f.c.Kardistan μιας και προηγείται 2-0 στο ημίχρονο χωρίς να επιτίθεται! Με τους Βασιλάδες να σημειώνουν από ένα γκολ. Τον Κώστα και τον Ζώη να σταματούν σχεδόν τα πάντα, και ότι δεν σταματούσαν αυτοί τα σταματούσε ο εκπληκτικός τερματοφύλακας της f.c.Kardistan! Το δεύτερο ημίχρονο ξεκινάει, με τις προδιαγραφές που τελείωσε το πρώτο… και άλλα δυο γκολ από του Βασιλάδες! Ένα ο καθένας, και το σκορ 4-0. Εκεί κάπου η ομάδα παθαίνει μπλακ άουτ! Βραχυκυκλώνουν τα πάντα και δέχεται δυο γκολ σε μικρό χρονικό διάστημα, στην εξέλιξη του αγώνα το Ρέθυμνο φτάνει στην ισοφάριση σε 4-4 (που θα είναι και το τελικό αποτέλεσμα) και διεκδικεί τη νίκη! Από ένα παιχνίδι που φαινόταν χαμένο! Ρώσικη ρουλέτα το ματς με τη μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω και τη μια φαση να διαδέχεται την άλλη και στις δυο εστίες! Τελικά καμία ομάδα δεν σημείωσε γκολ!

Mvp μετά από ψηφοφορία αναδείχθηκε ο Ζώης.