Παρασκευή 19 Δεκεμβρίου 2008

f.c.Kardistan Vs Kahlua (2ος γύρος)

“Και η ήττα μέσα στο πρόγραμμα είναι…”

Λίγο πριν τις πολυπόθητες διακοπές των Χριστουγέννων, η ομάδα μας κλήθηκε να αντιμετoπίσει στο ντέρμπυ κορυφής την ομάδα της Kahlua Παρά το γεγονός ότι προηγηθήκαμε 2-1 με δύο γκολ του Angelo και είχαμε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα, δεχτήκαμε την ισοφάριση με αυτογκόλ του Angelo (φαίνεται ότι θέλει να σκοράρει συνέχεια το παιδί...) και το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 2-2. Στην αρχή της επανάληψης πιέσαμε πολύ (κάποιες φορές ανορθόδοξα είναι η αλήθεια) αλλά γκολ δεν βρίσκαμε καθώς πέσαμε πάνω σε ένα εκπληκτικό τερματοφύλακα. Κρίσιμη καμπή του παιχνιδιού αποδείχτηκε η φάση στην οποία είχαμε δοκάρι και στην αντεπίθεση δεχτήκαμε το τρίτο τέρμα. Δηλαδή, εφαρμόστηκε ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου με αποτέλεσμα να επέλθει εκνευρισμός στην ομάδα. Τελικό σκορ 5-3 με τον Bill να σημειώνει το τρίτο τέρμα για την ένδοξη f.c. Kardistan. Συμμετείχαν επίσης ο Κώστας, ο Mula και ο Γιώργος.

Mvp δεν έχει σήμερα (λόγω κακού αποτελέσματος)

Στο διαταύτα, η ομάδα κρατά την πρώτη θέση της βαθμολογίας έστω και με αγώνα περισσότερο και ελπίζουμε να παραμείνουμε εκεί μέχρι το τέλος της κανονικής διάρκειας.

Καλές γιορτές σε όλους και ευτυχισμένο το 2009.