Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου 2011

f.c.Kardistan Vs Coinflip (2ος γύρος)

"Rotation..."

Με πεντάδα αναγκης που σχηματίστηκε μια ωρα πριν την έναρξη του ματς μιας και ο διοργανωτής του τουρνουά απειλούσε οτι αν δεν κατεβαίναμε θα χάναμε και τους βαθμούς και θα έπρεπε να πληρώσουμε και το γήπεδο για διαφυγόντα κέρδη.(τραγικό)
Αναγκαστικα τους Μαχμούντ-Bill-Dimi-Κωστή πλαισιωσε ο Δημήτρης, πιτσιρικάς goalkeeper "δανεικός" από τους Τυφαων, με πολυ καλη μαλιστα αποδοση.Στο πρώτο ημίχρονο προηγηθήκαμε με 2-0 με γκολ των Bill και Κωστή αλλα το τέλος μας βρήκε ισόπαλους με 2-2 μιας και ο αντίπαλος πίεσε αρκετά.
Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε αποφασισμένοι για τη νίκη και με αρκετό πάθος. Με το Μαχμούντ και το Bill στην αμυνα δημιουργήθηκαν οι προυποθέσεις για την δημιουργία αντεπιθέσεων, κάτι που η f.c.kardistan το εκμεταλλε'υτικε στο έπακρο. Τελικα με τέσσερα γκολ, τρία του Μαχμούντ και ενα του Dimi επικρατήσαμε με 6-2!

Mvp μετά από ψηφοφορία αναδείχθηκε ο Μαχμούντ.