Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου 2011

f.c.Kardistan Vs Τυφάων (2ος γύρος)

"Καλή προσπάθεια, χωρίς αποτέλεσμα..."

Λίγες στροφές πριν το τέλος της πρώτης φάσης και με όλα τα ματς να παίρνουν χαρακτήρα τελικού, η f.c.kardistan αντιμετώπισε τους Τυφάων σε μία από τα δυσκολότερες παραδοσιακά μονομαχίες στο πρωτάθλημα.

Με πιο ορθολογική σύνθεση σε σχέση με τις δύο τελευταίες φορές, οι Βάσκοι παρατάχθηκαν με τους Γιώργο κάτω από τα γκολπόστ, Μαχμούντ, Mula, Bill και Angelo στην επίθεση. Δυστυχώς, το ξεκίνημα ήταν μουδιασμένο και με μπροστάρη τον Δέλγα, οι Τυφάων απέκτησαν προβάδισμα με 4-0. Λίγο πριν το ημίχρονο, ο Bill μετά από κάθετη του Mula σκόραρε, όπως το ίδιο έκανε και ο Μαχμούντ δίνοντας νέο ενδιαφέρον στον αγώνα. Επίσης, ο αντίπαλος τερματοφύλακας έκανε εντυπωσιακή απόκρουση σε κεφαλιά του Mula κρατώντας την διαφορά σε απόσταση ασφαλείας για την ομάδα του.Στο δεύτερο ημίχρονο, αλλάζοντας την διάταξη σε ρόμβο, τα μαρκαρίσματα ήταν πιο πετυχημένα, αλλά την διαφορά κάνανε τα σουτ-βόμβες έξω από την περιοχή του Γιώργου. Κι έτσι, ενώ μπροστά οι Καρδιτσιώτες καταφέρανε και κάνανε αρκετές φάσεις, ποτέ δεν μπορέσανε να ισοφαρίσουν ώστε να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο από το ματς. Τελικό σκορ ήττα με 6-8 και τα γκολ να σημειώνουν οι Angelo(3), Μαχμούντ(1), Bill(1) και Mula(1).