Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2012

f.c.Kardistan Vs Flush Royal

"Αυτή είναι εμφάνιση"

Δεύτερη αγωνιστική και η ομάδα της f.c.kardistan αντιμετώπισε την Τρίτη 25/09/2012 τους Flush Royal. Η σύνθεση των "Βάσκων" είχε μόλις μια αλλαγή, καθώς την θέση του Doctor κάλυψε ο Τζουάνας.
Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε αρκετές εναλλαγές στο σκορ, με την αντίπαλη ομάδα να προηγείται με 1-0 αλλά και να ισοφαρίζει σε 2-2 λίγο πριν την ανάπαυλα. Στο ενδιάμεσο κομμάτι του ματς, ο Mula είχε ισοφαρίσει με κεφαλιά και ο Τζουάνας είχε πλασάρει εύστοχα για το 2-1. Σε γενικές γραμμές, υπήρχε ισορροπία και αβεβαιότητα για την εξέλιξη του αγώνα.

Το δεύτερο μισό του αγώνα είναι αυτό που κάνει την f.c.kardistan να ξεχωρίζει από πολλές ομάδες. Καλή αλληλοκάλυψη, διάθεση για τρέξιμο και υπομονή στη δημιουργία φάσεων. Ο Bill με δύσκολη ενέργεια έκανε το 3-2 και στα τελευταία λεπτά του ματς, η διαφορά πήρε διαστάσεις με τελικό σκορ 6-2. Δύο τέρματα σημείωσε ο Angelo κι άλλο ένα ο "αριστεροτέχνης" Τζουάνας. Μακάρι να συνεχιστεί η καλή εικόνα σε όλο το πρωτάθλημα.

Mvp μετά από ψηφοφορία αναδείχθηκε ο "capitano" Mula.

• Πολύ καλό κλίμα στις τάξεις της ομάδας, με δυνατές μουσικές επιτυχίες να συνοδεύουν την επιστροφή των παιχτών.