Παρασκευή 28 Νοεμβρίου 2008

f.c.Kardistan Vs Χαβαλένθια (2ος γύρος)

"και το σερί συνεχίζεται..."

Στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής η f.c.Kardistan αντιμετώπισε την Χαβαλένθια. Και κατάφερε να επεκτείνει το αήττητο σερί της σε 7 ματς (6 νίκες και 1 ισοπαλία) νικώντας με 6-3. Η ομάδα παρατάχθηκε με τερματοφύλακα τον Γιώργο, στα αριστερά τον Billy, κεντρικά τον Κώστα, δεξιά τον Mula και μπροστά τον Μακρή. Από τα πρώτα λεπτά ο Μακρής ανέλαβε δράση και έδειξε ότι η τέχνη του σκοραρίσματος δεν ξεχνιέται…Σημείωσε τα 3 πρώτα γκολ, τα δύο με σουτ και το ένα με κεφαλιά ύστερα από μαγική σέντρα του Mula.
Η ομάδα συνέχισε να πιέζει όπως έπρεπε και τις φορές που χρειάστηκε ο τερματοφύλακας μας ήταν σε ετοιμότητα κάνοντας κάποιες πολύ καλές αποκρούσεις. Την σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Mula με δύο τέρματα, ενώ προς το τέλος του ημιχρόνου οι αντίπαλοι σημειώσανε 2 τέρματα μειώνοντας σε 5-2. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Μακρής οπισθοχώρησε καθώς η κούραση είχε αρχίσει να τον εξαντλεί (είχε λιώσει) και η ομάδα μπήκε νωθρή με αποτέλεσμα η διαφορά να μειωθεί στα 2 γκολ. Σε γενικές γραμμές η απόδοση της f.c.Kardistan ήταν μέτρια στο δεύτερο ημίχρονο και ίσως πρέπει να διορθώσουμε αυτά τα κενά διαστήματα. Το τελικό αποτέλεσμα έκλεισε με τον Κώστα να πλασάρει εύστοχα διαμορφώνοντας το 6-3. Να σημειωθεί ότι η ομάδα είχε και 4 δοκάρια. Εκτός από τους παίχτες που έχουν συνεχή παρουσία, πολύ καλή απόδοση είχε και ο Billy ο οποίος όργωσε την αριστερή πλευρά αποδεικνύοντας ότι μπορεί να αποτελεί αξιόπιστο στέλεχος της ομάδας.

Mvp μετά από ψηφοφορία αναδείχθηκε ο Mακρής.