Δευτέρα 12 Οκτωβρίου 2009

f.c.Kardistan Vs 199

"Ο κύκλος των χαμένων ευκαιριών"

Με το αριστερό ξεκίνησε το νέο πρωτάθλημα η ομάδα της f.c.kardistan καθώς την περασμένη Πέμπτη (12/10) ηττήθηκε με 6-8 από τους πρωτοεμφανιζόμενους πυροσβέστες του "199".

Η σύνθεση της ομάδας που παρατάχθηκε πλήρης μετά από καιρό ήταν:Γιώργος κάτω από τα γκολπόστ, Τζουάνας και Κώστας στην αμυντική γραμμή, Mula στο κέντρο και Angelo στην κορυφή της επίθεσης.

Αν και το ξεκίνημα του αγώνα ήταν ιδανικό με την ομάδα μας να προηγείται με 3-0, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη και στο ημίχρονο βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με 3-5. Στο δεύτερο ημίχρονο, κάναμε υπεράνθρωπη προσπάθεια να γυρίσουμε το ματς αλλά οι αμέτρητες χαμένες ευκαιρίες με μοιραίο παίχτη τον Angelo μας στέρησαν ένα θετικό αποτέλεσμα. Άλλη αιτία για την ήττα αποτέλεσε και η δεδομένη κούραση, καθώς η αντίπαλη ομάδα παρατάχθηκε με 4 αλλαγές και μπορούσε ανά πάσα στιγμή του ματς να φρεσκάρει την πεντάδα της.

Τα γκολ σημείωσαν οι Mula(3), Angelo(1), Τζουάνας(1) και Κώστας(1).

Mvp μετά από ψηφοφορία αναδείχθηκε ο Mula.