Παρασκευή 13 Νοεμβρίου 2009

f.c.Kardistan Vs Σελεσάν

"Άμυνα από γρανίτη..."

Με τον πιο πειστικό τρόπο η f.c.kardistan πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της και τέταρτη συνολικά στο πρωτάθλημα, φτάνοντας τους 12 βαθμούς σε 6 αγώνες.
Με πλήρη σύνθεση και χωρίς απουσίες παρατάχθηκε η ομάδα μας έχοντας τους Γιώργο κάτω από τα γκολπόστ και Τζουάνα, Κώστα, Bill, Mula και Angelo. Τελικά από τα δείγματα των τελευταίων αγώνων, μάλλον η ομάδα ρολάρει πολύ καλύτερα έχοντας και την πολυτέλεια της αλλαγής και θα είναι ευτυχές γεγονός αν η σύνθεση είναι πλήρης σε όλους τους αγώνες.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε με την ομάδα μας να προηγείται με 2-0, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 7-0, που ήταν και το τελικό σκορ.
Τα θετικά σημεία που πρέπει να σταθούμε είναι η πολύ καλή κυκλοφορία και η άψογη αμυντική λειτουργία συνολικά σαν ομάδα, που είχε ως αποτέλεσμα να μην κινδινεύσει παρά μόνο σε ελάχιστες στιγμές ο Γιώργος. Για την ιστορία τα γκολ σημειώσανε οι Angelo(3), Bill(2), Mula(1) και Τζουάνας(1).

Mvp μετά από ψηφοφορία αναδείχθηκε ο Bill.