Τετάρτη 4 Νοεμβρίου 2009

f.c.Kardistan Vs Κουβάδες

"Διπλό ημίχρονο, άσο τελικό..."

Το χθεσινό ματς (Πέμπτη 29/10/2009, 19:00) θα μπορούσε κάλλιστα να μπει στη λίστα της UEFA με τους ύποπτους αγώνες στους οποίους πονταρίστηκαν πολλά χρήματα σε ανατροπή.
Η f.c.kardistan παρατάχθηκε για πρώτη φορά και με αναπληρωματικό παίχτη κι έτσι μπόρεσε να αντέξει περισσότερο από πλευράς φυσικής κατάστασης και να νικήσει τους Κουβάδες με 5-2.
Η σύνθεση για την f.c.kardistan ήταν η εξής:Γιώργος (δεν είχε πολύ δουλειά αλλά ήταν σταθερός), Κώστας, Τζουάνας, Bill, Mula, Angelo.
Στο πρώτο ημίχρονο αν και προηγηθήκαμε με ωραία ενέργεια του Bill, δεχθήκαμε δύο τέρματα κόντρα στη ροή του αγώνα έχοντας χάσει για άλλη μια φορά αμέτρητες και κλασικές
ευκαιρίες. Με την έναρξη της επανάληψης και με την είσοδο του Κώστα στα μετόπισθεν, η ομάδα άρχισε να πιέζει ασφυκτικά και χωρίς να απειληθεί καθόλου πέτυχε τέσσερα τέρματα με τους Τζουάνα(2), Angelo(1) και Κώστα(1) πετυχαίνοντας μια σημαντική νίκη.
Στα θετικά του αγώνα η καλή αντιδραση όλης της ομάδας στο β' ημίχρονο, το καλό δεκάλεπτο
του Angelo στο τέλος του αγώνα, το πείσμα του Mula (που μπορεί να μη σκόραρε αλλά έδωσε
3 ασίστ) και τα γκολ του Τζουάνα σε κρίσιμο σημείο του ματς.
Στα αρνητικά - τι άλλο? - οι αμέτρητες χαμένες ευκαιρίες και η γκίνια που μας κυνηγάει στηντελική προσπάθεια.

Mvp μετά από ψηφοφορία αναδείχθηκε ο Κώστας.