Πέμπτη 8 Μαρτίου 2012

f.c.Kardistan Vs Gas Train

"Νίκη..., αλλά με απαράδεκτη εικόνα!"

Πρώτη αγωνιστική για το εαρινό πρωτάθλημα στο Γουδή και η f.c.kardistan αντιμετώπισε τους Gas Train. Η σύνθεση αυτή τη φορά περιελάμβανε τους Γιώργο, Μαχμούντ, Goldie, Bill, Costarello (επανεμφάνιση μετά από πολύ καιρό) και Mula ο οποίος πήρε λίγα λεπτά συμμετοχής μετά τον τραυματισμό του.Στο πρώτο ημίχρονο, οι Καρδιτσιώτες προηγήθηκαν 2-1, με τον Μαχμούντ να σκοράρει έπειτα από κλέψιμο στον αντίπαλο τερματοφύλακα και τον Bill να σημειώνει το δεύτερο γκολ μετά από κόρνερ του Costarello. Μετά την ανάπαυλα, η εικόνα της ομάδας άλλαξε προς το χειρότερο βάζοντας την υπόθεση νίκησε κίνδυνο. Οι Gas Train ισοφάρισαν δύο φορές σε 2-2 και 3-3, αλλά την τελευταία λέξη στο ματς είχε ο Bill, μιας και εκμεταλλεύθηκε άριστα την κομπίνα στο φάουλ του Μαχμούντ και με δεξί κεραυνό έκανε το τελικό 4-3 υπέρ της f.c.kardistan. Το τρίτο γκολ της ομάδας σημειώθηκε με αυτογκόλ αλλά θα το χρεώσουμε στον Bill που ήταν μέσα στην φάση. Γενικά, η ποιότητα του αγώνα ήταν πολύ κακή, μιας και υπήρχαν πολλές λάθος πάσες και από τις δύο ομάδες.

Άσχημη εντύπωση προκάλεσαν τα πολλά νεύρα και οι φωνές μεταξύ συμπαιχτών, κάτι όχι συνηθισμένο και σίγουρα καθόλου κολακευτικό. Μπορεί στόχος να είναι η νίκη σε κάθε αγώνα, αλλά ο υπέρμετρος εκνευρισμός χαλάει το παρείστικο κλίμα, σήμα κατατεθέν εδώ και χρόνια της f.c.kardistan. Ας αναλογιστεί καθένας τα δικά του λάθη και ας επικρατήσει σύμπνοια και ομοψυχία στα επόμενα ματς.

Mvp μετά από ψηφοφορία αναδείχθηκε ο Bill.